תמונה גרפיתראשיתמונה גרפיתמפת האתרתמונה גרפיתהצעות ופניות הציבור
תמונה גרפית
חיפוש  תמונה גרפית
תמונה גרפית
תמונה גרפית
תמונה גרפית
 ראשי
התקן הרשמי לילקוט לתלמיד קובע: "משקל הילקוט, לרבות תכולתו, לא יהיה גדול מ – 15% ממשקל הילד" (31.8.10)
הנחיית הממונה על הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן במשרד התמ"ת :(31.8.10)
כ-115,000 ילדים יחלו מחר את שנת הלימודים במעונות היום, במשפחתונים ובצהרונים המוכרים על ידי משרד התמ"ת (31.8.0)
פתיחת שנה"ל: פואד חוזר לבית הספר המקצועי בו למד – והפעם כשר האחראי (31.8.10)
השר בן אליעזר באזור התעשייה הישראלי-פלסטיני (30.8.10)
נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת הגישה תביעה בסך כ 240,000 ₪ נגד רשת "זר פור יו" וזכיינית שלה, בשם עובדת בהריון שפוטרה ללא היתר (30.8.10)
השקת יחידת חקירות ארצית חדשה במשרד התמ"ת בנושא בטיחות בעבודה ובריאות עובדים (30.8.10)
השר בן אליעזר נפגש עם נציגות הארגונים השובתים לאחר פגישתו עם שר האוצר (29.8.10)
הממשלה אישרה את הצעת שר התמ"ת בן אליעזר לחלוקת התקציב של 180 מליון ₪ להרחבת פריסת הצהרונים לישובים נוספים (29.8.10)
הממונה על הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן במשרד התמ"ת הורתה לרשת "עולם הקולנוע" להפסיק לאלתר כל פרסום מטעה לגבי מבצעים אותם היא מפרסמת (29.8.10)
בן אליעזר בכנס השנתי של המטפלות במעונות החברה למתנ"סים: "אתן עושות עבודת קודש – ומסייעות לצמיחה במשק (25.8.10)
שר התמ"ת בן אליעזר שוחח עם מנכ"ל חברת קמהדע ובירך אותו לרגל חתימת ההסכם עם חברת בקסטר (24.8.10)
משרד התמ"ת הודיע על אישור של 25 תכניות הקמה / הרחבה של מפעלים באזורי הפריפריה (24.8.10)
הממונה על הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן במשרד התמ"ת הורתה לחברת "כלל תעופה בע"מ" להסיר כל פרסום מטעה ביחס לכמות הכרטיסים הזולים העומדים למכירה (24.8.10)
הממונה על הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן במשרד התמ"ת הודיעה לחב' מחסני חשמל בע"מ כי עליהם להפסיק פרסום מטעה לגבי מבצעים (23.8.10)
ועדת החממות הטכנולוגיות בראשות המדען הראשי במשרד התמ"ת אישרה תמיכה בהקמתן של 8 חברות הזנק חדשות בחממות הטכנולוגיות (23.8.10)
הוכרו לראשונה רכיבים סוציאליים בתעריף המטפלות במשפחתונים (22.8.10)
התייחסות מנכ"ל משרד התמ"ת לשביתת המטפלות (22.8.10)
משרדי האוצר והתמ"ת מפרסמים קריאה לקבלת מידע מהציבור בנוגע לתוכנית לעידוד הגופים המוסדיים הישראלים להשקיע בתעשייה עתירת הידע (22.8.10)
ועדת מגנ"ט אישרה הקמת מאגד חדש בשם "רימונים" (18.8.10)
הכרזת רשמיות מחזיקי מוצצים ומתקנים מתנפחים (18.8.10)
בשורה לצרכנים: שר התמ"ת הכריז רשמיות לתקנים של מתקני משחקים מתנפחים ומחזיקי מוצצים (18.8.10)
מנכ"ל משרד התמ" ת הנחה להקים צוות לבחינה וקידום מצבם התעסוקתי של ערבים עם מוגבלות בישראל (17.8.10)
תכנית חדשה של התמ"ת והאוצר: עידוד חברות רב-לאומיות להקמה בישראל של מרכזי מחקר ופיתוח פיננסיים (17.8.10)
מדד 100 יצואני הסחורות המובילים בתעשייה רבעון שני 2010 הסתכם בסך של כ- 6.9 מיליארד דולר (16.8.10)
שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן-אליעזר הכריז על רשמיות של התקן הישראלי ת"י 5840 "שרפרפי שלבים" (15.8.10)
לראשונה מזה חמש שנים: פגישה של שר תמ"ת ישראלי עם מקבילו הפלסטיני (12.8.10)
הממונה על הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן במשרד התמ"ת הורתה לפתוח בבדיקה של חברות המציגות עצמן כפועלות מטעם פיקוד העורף או בשמן (11.8.10)
החטיבה הצבאית של יצרנית המשאיות האמריקאית נביסטאר אירחה משלחת של 8 מפעלים ישראליים (11.8.10)
לקראת חג הרמאדן החל מחוז ירושלים במשרד התמ"ת במבצע למיגור שיווק ושימוש בזיקוק דינור וחזיזים שונים (10.8.10)
ועדת "מגנטון" אישרה 13 פרויקטים לשיתוף פעולה אקדמיה-תעשיה בהיקף כולל של 17 מליון ₪ (10.8.10)
מבצע חזרה לבית הספר במחוז תל אביב והמרכז במשרד התמ"ת (9.8.10)
שר התמ"ת בן אליעזר: הפעילות של סלאם פיאד פוגעת בצורה חמורה בפלסטינים עצמם (9.8.10)
תוקנו מודעות דרושים רבות שפורסמו בכלי התקשורת בעלות נוסח מפלה (9.8.10)
בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הטיל על חברת השמירה קנס פלילי בגובה 25,000 ₪ בגין אפליית מועמדת לעבודה מחמת דתה ומינה (8.8.10)
מנהלת מרכז ההשקעות אישרה בישיבת המנהלה האחרונה 11 תכניות להקמה/ הרחבה של מפעלים בהיקף השקעה של כ – 342 מיליון ₪ (8.8.10)
ממחר(ה') מחירי הלחם שבפיקוח יועלו ב -3,55 % (4.8.10)
נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת הגישה תביעה על פערי שכר נגד עיריית ירושלים (4.8.10)
מבצע חזרה לבית הספר במחוז תל אביב והמרכז במשרד התמ"ת (4.8.10)
היערכות אגף מעונות יום ומשפחתונים במשרד התמ"ת לפתיחת שנת הלימודים (3.8.10)
למעלה מ-30 חיילי צה"ל מהמגזר החרדי סיימו קורסים במקצועות החשמל והעיבוד השבבי הממוחשב במכללת מלט"ב חולון של משרד התמ"ת (3.8.10)
משרד התמ"ת הקים מוסד חדש: "הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה" (2.8.10)
נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה מברכת על החלטתו של השר לביטחון פנים לבטל הגבלת הגיל בתקנות המשטרה (גיוס) (2.8.10)
היום יוצא לדרך מבצע לגביית החזרי המענקים של מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת (1.8.10)
הנהלת התמ"ת דנה עם פורום ה-CFO בתיקונים לחוק עידוד השקעות הון ובחוק המו"פ (1.8.10)
השר בן אליעזר לנספחים המסחריים החדשים: הצלחתכם היא הצלחת המשק הישראלי (1.8.10)
ראשי > Channels > הודעות לתקשורת ולעתונות > ארכיון הודעות לתקשורת ולעתונות משנים קודמות > הודעות לעתונות - 2010 > אוגוסט 2010
משרד התמ"ת הקים מוסד חדש: "הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה" (2.8.10)

‏כ"ב אב תש"ע

                                                                                              02 אוגוסט 2010

                                                                                              2010-0045-3025

 

משרד התמ"ת הקים מוסד חדש:

 "הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה"

 

שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר : "הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה" – הוא בבחינת שומר הסף והמשגיח כי בשוק העבודה הישראלי, העסקת העובדים הזרים תתנהל מתוך שמירה על זכויותיהם כעובדים ועל פי הסטנדרטים של זכויות עובדים, שמדינת ישראל מבקשת לשמור עליהם בשוק העבודה שלה."

 

מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי: "מוסד הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה במשרד התמ"ת אשר הוקם לאחרונה תפקידו לתת מענה  לנושאים הקשורים בשמירת זכויות העובדים הזרים בעבודה"

 

הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה במשרד התמ"ת, עו"ד איריס מעיין: "מוסד 'הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה' נוצר מתוך ההשקפה כי העובדים הזרים מהווים אחת מקבוצות העובדים החלשות ביותר במשק התעסוקה בישראל וכי כוחם לעמוד ולהתמקח על זכויותיהם הוא מהנמוכים. מסיבה זאת ישנה נטייה חזקה יותר של מעסיקים להפר את זכויותיהם של עובדים אלה"

 

"משרד התמ"ת הקים לאחרונה מוסד חדש "הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה" אשר תפקידו לתת מענה לנושאים הקשורים בשמירת זכויות העובדים הזרים בעבודה" – כך אמר מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי.

 

עוד מציין קדמי כי מוסד "הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה" הוקם כחלק מהמהלכים לפירוק יחידת הסמך לעניין העובדים הזרים ופיצול הסמכויות שריכזה בין משרדי התמ"ת והפנים.

כזכור, התיקון לחוק עובדים זרים בעניין העברת סמכויות ובעניין הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה נכנס לתוקפו ב- 23.4.10, על פיו האחריות על הטיפול בסוגיית העובדים הזרים מחולקת בין משרד הפנים  למשרד התמ"ת

יצוין כי, האחריות הנתונה בידי משרד הפנים כוללת מתן ההיתרים לסוגיהם (העסקת עובד זר, לשכה פרטית, קבלן כוח אדם בבנין), פיקוח מנהלי ופלילי על תנאי ההיתר, ופיקוח על העסקה ללא היתר.

הפיקוח על זכויות העובדים הזרים הנובעים מחוקי עבודה (כולל חוק עובדים זרים) ובין היתר בהיבט הפלילי, נותרו בידי משרד התמ"ת.

 

בנוסף נקבעו סמכויות מקבילות באכיפה הפלילית לשני המשרדים בתחום ההגנה על העובדים הזרים: העמדת מגורים הולמים לעובד הזר, הסדרת ביטוח רפואי, החזקת מסמכים והפקדה בקרן/פיקדון.

 

שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר אמר כי "'הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה" – הוא בבחינת שומר הסף והמשגיח כי בשוק העבודה הישראלי, העסקת העובדים הזרים תתנהל מתוך שמירה על זכויותיהם כעובדים ועל פי הסטנדרטים של זכויות עובדים, שמדינת ישראל מבקשת לשמור עליהם בשוק העבודה שלה.".

 

הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה במשרד התמ"ת, עו"ד איריס מעיין מציינת כי מוסד "הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה" נוצר מתוך ההשקפה כי העובדים הזרים מהווים אחת מקבוצות העובדים החלשות ביותר במשק התעסוקה בישראל וכי כוחם לעמוד ולהתמקח על זכויותיהם הוא מהנמוכים. מסיבה זאת ישנה נטייה חזקה יותר של מעסיקים להפר את זכויותיהם של עובדים אלה. מצב זה גורר אחריו הורדה של תנאי העסקה של מגזרים חלשים אחרים במשק התעסוקה הישראלי.  זאת הסיבה שהתעורר הצורך לפתח את מוסד הממונה על זכויות העובדים הזרים בעבודה.

 

עוד מציינת עו"ד איריס מעיין כי בהתאם לחוק זה סמכויות הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה במשרד התמ"ת מתחלקות לארבעה מישורים עיקריים:

 

  • מישור התלונות: לאחר שהמדינה מוודאת כי הנושא של זכויות העובדים הזרים בעבודה מוכר לציבור ומוסדר כראוי. ניתן כלי משמעותי לוודא כי זכויות אלה אכן מקוימות. כמו-כן, מישור התלונות משמש כלי לוודא כי ההסברה וההסדרה מקוימות כראוי. לקבל תלונות שעניינן פגיעה בזכויות של העובדים הזרים, ע"י מי שמעסיק אותם, מי שתיווך אותם לעבודה בישראל, או מי שמעסיק אותם בפועל. לאחר בירור התלונה מוסמך הממונה לנהוג באחת מן הדרכים שלהלן: לדחות את התלונה על הסף; להפנותה לבירור ע"י גוף אחר שמוסמך לעשות כן; להפנות את  המתלונן והנילון להליכי גישור; להגיש תביעה אזרחית לתביעת נזקו של המתלונן מהנילון;

 

לפניות לממונה על זכויות עובדים זרים:

ניתן לפנות באמצעות האינטרנט של משרד התמ"ת- לאתר http://www.moital.gov.il/FWrightatwork,

 

כמו כן ניתן לפנות בטלפון: 035125460, בפקס': 03-5125216, בדואר – לכתובת: ממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה, משרד התמ"ת, רח' סלמה 53, ת"א, או בדוא"ל – לכתובת: iris.maayan@moital.gov.il  

יובהר: מסירת תלונה בפגישה אישית עם המתלונן תתבצע לאחר תיאום מוקדם מראש.

 

  • מישור ההסדרה: שיתוף פעולה עם גורמים בתוך הממשלה ומחוצה לה, לקדם קביעת נהלים ופעולות, שמטרתם להסדיר את נושא ההעסקה של העובדים הזרים מתוך שמירה על זכויותיהם. 
  • מישור התביעה האזרחית: מישור פעילות חדש שלא היה קיים לפני התיקון לחוק ואשר מטרתו לממש את קיום זכויות העובדים הזרים בעבודה, במקום שיש הפרות חוזרות ונשנות שלהן ואין אפשרות לקיים הליכי אכיפה פליליים או מנהליים אפקטיביים לוודא קיומן של זכויות אלה כלפי מגזר העובדים הזרים. לקידום היעד האסטרטגי של המדינה לשמירה על זכויות העובדים הללו ועל זכויות העובדים, אזרחי המדינה, שלא יגררו לקיפוח בעקבות קיפוח זכויותיהם של העובדים הזרים. הפעילות מתבצעת בשני מישורים עיקריים: במישור האחד – מדובר בהתערבות של הממונה בהליכים משפטיים, שלא הוא יזם, המתנהלים בעניינים שבתחום תפקידיו של הממונה. במישור השני – מדובר בתביעות אותם יוזם הממונה בעצמו.  
  • מישור ההסברה: טיפוח תודעה ציבורית לעניינים שבתחומי תפקידו, באמצעות חינוך הדרכה והסברה. פרסום זכותונים לאוכלוסיות עובדים זרים בתחומי העיסוק השונים; בפרסומי חקיקה, נהלים, פסקי דין ומידע נוסף הרלבנטי לעובדים הזרים ולמעסיקיהם.  במסגרת זאת יוקצה באתר האינטרנט של משרד התמ"ת, חלק נפרד המיוחד לקיום תקשורת ישירה ועדכנית בין העובדים הזרים ומעסיקיהם לבין הממונה על זכויות עובדים זרים בעבודה, לרבות גישה ישירה לפניות ציבור בנושא.

לעובדים זרים

 

תמונה גרפית
© כל הזכויות שמורות 2016 . מדינת ישראל. © Copyright 2016 . State of Israel. All rights reserved.